STK

Edukad juhid väidavad,  et  hea tervisega töötaja on ettevõtte efektiivsuse vundament.
Et iga tööandja saaks olla kindel, et tema poolt finantseeritud tervisekontrolliteenus on põhjalik ja  usaldusväärne, avasime tervisekeskuses töötervishoiuteenuste kabineti.
Teenust osutavad laia professiooni ja põhjalike teadmistega töötervishoiuarst dr  Ene Adamson ja  alati abivalmis kliiniline assistent Reet Elur.
Kabinet asub A korpuses III korrusel ruumis nr 304. Sissepääs kabinetti hoone peauksest. Vastuvõtt toimub igal teisipäeval ja neljapäeval, vajadusel saame seda ka  laiendada.
Kõik muu, st teenuse sisu, korraldus ja hinnad on põhimõtteliselt sarnased haiglale, kus töötervishoiuarst ja õde varem töötasid.

Tervisekontrolli  tellimiseks esitab ettevõte  (tööandja) tellimuse, saadab töökoha riskianalüüsi ja töötajate nimekirja, kus on kirjas töötaja amet ja ohutegurid töökohal.
Pärast andmetega tutvumist õde saadab tööandjale vastuse  koos võimalike vastuvõtuaegadega.

Tervisekontrolli käigus hinnatakse töötaja terviseseisundit ja töötingimuste sobivust töötajale ning diagnoositakse tööst põhjustatud haigestumised ja kutsehaigestumised ning  antakse soovitusi edaspidiste tervisehädade ennetamiseks või olemasolevate leevendamiseks.
Konkreetsete lisauuringute vajadusel või kiiret sekkumist nõudvate tervisehädade korral suunatakse töötaja konkreetse tervisespetsialisti või eriarsti  vastuvõtule.

Tervisekontrolli otsused saadetakse tööandjale hetkel veel paberkandjal tähitud kirjaga või antakse kohapeal tööandja esindaja kätte.
Töötame selle nimel, et tulevikus saata kõik dokumendid digitaalselt (krüpteeritult).

Töötervishoiuarsti visiit, samuti uuringud, analüüsid jm terviseandmed  kantakse patsiendiportaali www.digilugu.ee , mida vajadusel saab vaadata patsienti  raviv  arst tingimusel, et terviseandmed on patsiendi poolt avatud.

Teenuse eest tasumine toimub arvega, mille tervisekeskuse raamatupidaja saadab tervisekontrolli tellinud  ettevõtte  poolt antud e-posti aadressile. Üldjuhul saadetakse arved eelneval kuul osutatud teenuse eest järgmise kalendrikuu alguses.

Uue kabineti ja sealsete teenuste iseloomustamiseks lisame näitena  mõned  kõige sagedamini tellitavad  tervisekontrolli paketid:

Kontoritöötajate pakett (kuvariga töötajad)
Sisaldab töötervishoiuarsti  vastuvõttu, sh  terviseseisundi läbivaatus ja nõustamine (luu-lihaskonna kontroll, reflekside kontroll, südame-kopsude kuulatlus, neuroloogiline kontroll, töökoha sobivuse hindamine vastavalt tervisenäitajatele, vajadusel suunamine teiste erialaarstide vastuvõtule).

Audiomeetriline  kuulmisuuringu pakett (mürarikkas keskkonnas töötajad)
Sisaldab tegevusi analoogselt  kontoritöötajate paketile, millele lisandub kuulmisuuringu teostamine vastavalt  töötajate töökoha riskitegurite analüüsile, näiteks töötamine müras.

Õe teenus
Antropomeetrilised mõõtmised: pikkus, kehakaal, kehamassiindeks, vööümbermõõt, meestel ka kaelaümbermõõt, käejõudluse mõõtmine
dünamomeetriga, vererõhu ja pulsisageduse mõõtmine, silmade vaatlus tabelil, silmade lähitest, nägemisteravuse mõõtmine autorefraktsiooni masinal,
nõustamine ning tulemuste tõlgendamine.

 

Uuringud ja analüüsid

 • Vereanalüüsid veeniverest (täisveri viieosalise leukogrammiga, veresuhkur, üldkolesterool);
 • EKG (elektrokardiogramm ehk „südamefilm“);
 • Kopsude röntgeniuuringud, mida saab juurde tellida ja  teostada igal tööpäeval tervisekeskuse röntgenikabinetis. Uuringu vajadus tuleneb nakkushaiguste tervisekontrolli kohustusest
 • töötajatele, kes on vahetus kontaktis laste ja noorukitega, patsientide ja klientidega, toidu- ja joogiveega, põllumajandusloomade ja põllumajandussaaduste käitlemisega jms.
 • Lisaks on võimalik täiendavalt juurde tellida vereanalüüse. Kõikide lisauuringute hinnad on kooskõlas haigekassa kehtiva hinnakirjaga.

  Head tööandjad, ootame teie töötajaid laiapõhjalisse tervisekontrolli uues töötervishoiukabinetis.
  Info tel. 5355 2510  ja  või e-kirjaga  reet.elur@tervisekeskused.ee .
  Vajadusel saate lisainfot ka tel. 5355 0890 või viljandi@tervisekeskused.ee