OÜ Viljandi Tervisekeskus osutab koolitervishoiuteenust 12 õppeasutuses.
Viljandi Kaare Kool – koolitervishoiutöötaja Tiia Oks;
e-post tiia.oks@tervisekeskused.ee, tel 5693 7093;
Viljandi Kesklinna Kool – koolitervishoiutöötaja Katrin Maasepp;
e-post katrin.maasepp@tervisekeskused.ee, tel 434 2389 või 553 1534;
Viljandi Paalalinna Kool – koolitervishoiutöötaja Ilme Puks;
e-post ilme.puks@tervisekeskused.ee, tel 434 4085 või 5689 1170;
Viljandi Jakobsoni Kool – koolitervishoiutöötaja Reet Jüris;
e-post reet.juris@tervisekeskused.ee, tel 435 1854 või 5664 4667;
Viljandi Vaba Waldorfkool – koolitervishoiutöötaja Ilme Puks;
e-post ilme.puks@tervisekeskused.ee, tel 436 0312 või 5689 1170;
Viljandi Gümnaasium – koolitervishoiutöötaja Kassandra Teder;
e- post kassandra.teder@tervisekeskused.ee , tel 436 0312 või 5901 6665;
Viljandi Kutseõppekeskus – koolitervishoiutöötaja Eva Pääro;
e-post eva.paaro@tervisekeskused.ee , tel 56276405;
Tarvastu Gümnaasium – koolitervishoiutöötaja Ave Sihver;
e-post ave.sihver@tervisekeskused.ee , tel 56644669;
Ämmuste Kool – koolitervishoiutöötaja Aime Lohu;
aime.lohu@tervisekeskused.ee , tel 435 1321 või 5566 1364;
Heimtali Põhikool – koolitervishoiutöötaja Esta Jüris;
e-post esta.juris@tervisekeskused.ee , tel 435 1095 või 5343 2886;
Jaagu Põhikool – koolitervishoiutöötaja Esta Jüris;
e-post esta.juris@tervisekeskused.ee , tel 435 1095 või 5343 2886;
Saarepeedi Kool – koolitervishoiutöötaja Esta Jüris;
e-post esta.juris@tervisekeskused.ee , tel 439 0245 või 5343 2886.
Koolitervishoid tegeleb õpilaste tervise edendamise, haiguste ennetamise, tervise
järelevalvega ja esmaabi osutamisega ning eneseabi oskuste arendamisega.
Plaanilisi läbivaatusi teostavad kooliõed 1., 3., 7., 11. klassides; 2., 5. ja 9. klasside õpilaste tervisekontroll teostatakse perearsti poolt.
Vaktsineerimine toimub riikliku vaktsineerimiskava alusel.
Vaktsineerimise läbiviimise eelduseks on lapsevanema kirjalik nõusolek. Iga vaktsinatsioon registreeritakse tervise infosüsteemis.
Kooli juhtkond ja kooliõde teevad tihedat koostööd, et tagada kvaliteetne koolitervishoiuteenus õpilastele ning vajaliku info kättesaadavus lapsevanematele. Kooliõdede kontaktandmed ja informatsioon õpilase või lapsevanema õigusest pöörduda ettepaneku või kaebusega koolitervishoiuteenuse osutaja tegevuse kohta Terviseametisse või Tervisekassasse, asuvad nähtaval kohal. Eesti Tervisekassa rahastab koolitervishoiuteenust pearahapõhiselt piirhinnaga ühe õpilase kohta.
Konkreetne teave www.tervisekassa.ee/partnerile/raviasutusele/tervishoiuteenuste-loetelu
Meeldetuletuseks lapsevanematele:
- Alates 01.02.2024 vaktsineeritakse ühedoosilise vaktsiiniga inimese papilloomviiruse (HPV) vastu kõiki poisse ja tüdrukuid vanuses 12-14 aastat.
Samuti võimaldab riik tasuta vaktsineerimist nendele 15-18-aastastele, kes ei ole veel HPV vastu vaktsineeritud. Täpsem info:
HPV infovoldik tervishoiu töötajale HPV infovoldik lapsevanemale - Haigeid lapsi ei ole lubatud kooli saata. Haigeid õpilasi tuleb ravida kodus, muidu võivad tekkida tõsised tüsistused, samuti võib koolis nakatada teisi kaasõpilasi, eriti viirusnakkuste leviku perioodidel.
- Kui perearst või eriarst on määranud lapsele ravi siis palun andke kooli kaasa vajalikud ravimid ja ravi puudutav info. Krooniliste haigustega õpilastel peavad kõik vajalikud ravimid alati kaasas olema.
- Ühest õppeasutusest teise liikuvate õpilaste tervisekaartide üleandmine tagatakse vastavalt isikuandmete kaitse nõuetele.
Lugupeetud koolitervishoiuteenuse osutajad! Tervisekassa edastab sotsiaalministri pöördumine vaktsineerimisega hõlmatuse suurendamiseks
***************************************
Head kooliõed
Tänan teid senise töö eest – eriti selle eest, et olete aidanud lapsi ja noori vaktsineerida. Tänu teile on paljudel Eesti lastel kaitse ohtlike haiguste vastu olemas.
Kahjuks teeb Tervise infosüsteemist saabunud vaktsineerimise statistika tõsiselt murelikuks. Vaktsineerimisega hõlmatus on mitme haiguse puhul ohtlikult madal. See tähendab, et meil ei ole praegu piisavat kaitset võimaliku nakkuspuhangu vastu.
Ainult 60,9% 7-aastastest on saanud korduvkaitse difteeria, teetanuse, poliomüeliidi ja läkaköha vastu.
Ainult 72% 14-aastastest on saanud korduvkaitse leetrite, mumpsi ja punetiste vastu.
Ainult 77% 16-aastastest on saanud korduvkaitse difteeria, teetanuse ja läkaköha vastu.
HPV vastu on vaktsineeritud vaid 21% 12–18-aastastest noortest, kuigi see viirus on Eestis laialt levinud ja põhjustab mitmeid vähivorme.
Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusel peaksime nakkushaiguste puhangute vältimiseks jõudma 95% suuruse vaktsineerimismäärani – praegu oleme sellest väga kaugel.
Kooliaasta lõpp on kohe ukse ees. Suvel on koolilastel palju uusi tutvusi, reisimisi, seiklusi ja sellega seotud nakkushaigustesse nakatumise võimalusi. Seetõttu palun: tehke veel üks pingutus. Kutsuge vaktsineerima need noored, kes on siiani jäänud ilma, et saada suveks kaitse nakkushaiguste eest.
Eriti oluline on jõuda 18-aastaste noorteni. Kui nad kooli lõpetavad, muutub HPV-vastane vaktsiin nende jaoks tasuliseks – ja see võib paljudele saada takistuseks. Tuletage neile meelde, et nad saavad ise otsustada ja et vaktsineerimine on praegu neile tasuta.
Palun aidake neil mõista, mis on nende võimalused ja õigused. Mõni vajab lihtsalt väikest julgustust, et astuda see üks ja oluline samm.
Soovitan koolides korraldada aprillis, mais ja juunis lisavaktsineerimispäevi – kas koolimajas või koostöös tervishoiuasutustega. Vaadake, et võimalus oleks olemas ka eksamite ajal. Noortel on kiire – aidakem neil ühendada tervis ja koolikohustused.
Jagage infot: kooli sisevõrgus, klassigruppides, Instagramis, Facebookis – seal, kus noored ja nende vanemad päriselt käivad. Kui vajate tuge, võtke ühendust Tervisekassa või Terviseametiga. Kontakt Tervisekassas vaktsineerimine@tervisekassa.ee ja Terviseametis info@terviseamet.ee, telefon 553 9243.
Teie töö on hindamatu. Aitäh, et seisate laste ja noorte tervise eest.
Lugupidamise ja tänuga
Karmen Joller
Sotsiaalminister