STK

 

NIPTIFY- Südamerahu ühe vereprooviga!

NIPTIFY analüüsib kõiki 23 loote kromosoomipaari, kuid on kliiniliselt testitud viie kõige levinuma kromosoomhaiguse riski leidmiseks: Downi sündroom, DiGeorge sündroom, Edwardsi sündroom, Patau sündroom, Turneri sündroom. NIPTIFY analüüsib lisaks seitset kliiniliselt olulist mikrodeletsiooni piirkonda, mis raporteeritakse tulemustes juhuleiuna. Lisaks on võimalik soovi korral teada saada ka lapse sugu.


NIPTIFY uuring on loote kromosoomhaiguste tuvastamisel oluliselt täpsem kui ultraheli ja OSCAR test. NIPTIFY test on leidnud seni 100% tundlikkusega üles kromosoomhaiguse riskiga looted. Kõrge riskiga tulemuse korral suunatakse patsient edasistele uuringutele, ainult NIPTIFY testi tulemustele toetudes ei tohiks otsustada raseduse katkestamist. Tänu oma usaldusväärsusele on NIPTIFY test teatud juhtudel haigekassa poolt hüvitatav. Täpsemat infot selle kohta saad oma ämmaemandalt.

NIPTIFY testi saab teha juba 10+ rasedusnädalast ehk enne OSCAR uuringut ning terve raseduse jooksul. Raseduse varases järgus testimine võimaldab usaldusväärseid tulemusi OSCAR testi ajaks (12-13 nädal) ja vähendab närvikulu, mis on tingitud võimalikest OSCAR valepositiivsetest tulemustest.
Enne NIPTIFY testi peab olema ultrahelis kinnitatud üksikrasedus ja raseduse suurus ning loote südametöö, kuna NIPTIFY uuringut ei saa teha mitmikraseduse korral. Samuti ei ole uuring usaldusväärne, kui patsiendil on teadaolevalt pahaloomuline kasvaja.

NIPTIFY uuringu jaoks võetakse ema vereproov, enne vereproovi andmist võib süüa ja juua tavapäraselt. Meie keskuses võtab vereproovi naiselt meie ämmaemand. Uuringu tulemused jõuavad Patsiendiportaali keskmiselt viie kuni kümne tööpäevaga. Tulemused on nähtavad patsiendile, arstile ja/või ämmaemandale.

Täpsemalt saab lugeda NIPTIFY kodulehelt https://www.niptify.ee/ või küsi meie ämmaemandalt Meritilt- merit.taim@tervisekeskused.ee

Viljandi Tervisekeskuses maksab omal soovil NIPTIFY test 275€